A| A| A
et | ru

Esileht

Suitsuanduri soetamine

Suur osa traagilisi tuleõnnetusi juhtub öösel, mil inimesed magavad. Isegi kui ta lõpuks ärkab sügavast unest ja märkab tulekahju, võib olla juba lootusetult hilja, sest aega enda päästmiseks enam ei ole. Enamikul juhtudel tapab aga vingugaas inimese une pealt juba enne, kui leegid tema kehani ulatuvad.

Meie keskendume seadmetele, mis aitavad meil ohu kiiresti avastada.

Tulekahju võib kõrgpunkti areneda juba viie minutiga.Tulekahju avastamise seadmed annavad tuleohust märku.

Seega jääb inimesele aega põlevast ruumist välja saada, helistada hädaabinumbri 112 või, kui võimalik, siis põleng käepäraste vahenditega ise kustutada.

Tulekahju algstaadiumis tekivad suits ja ving korraga. Suitsuandur reageerib suitsule, andes sellest märku kõrvulukustava heliga, ja päästab inimese ka vingusurmast.

Ahiküttega või kaminaga eluruumidesse on soovitatav hankida ka vinguandur, kuna küttekollete enneaegse sulgemise tagajärjel võib tekkida olukord, kus lõhnatu ja nähtamatu gaas eraldub koldest ilma suitsuta.

 

Suitsuanduri soetamisel tuleb jälgida, et

  1. seadmel on tähis CE (anduri tagaküljel) ja viide standardile EN 14604. Ilma nende tähisteta suitsuandurit ei tohi Eestis ega mujal Euroopa Liidus müüa. Kui poes müüdaval suitsuanduril tähistused puuduvad siis tuleb sellest teavitada Tarbijakaitseametit;
  2. pakendis või pakenil on eestikeelne paigaldus ja hooldusjuhendi;
  3. pakendil või seadmel on müüja kontaktid, kelle poole pöörduda garantiiperioodi ajal;
  4. seadmel või kasutusjuhendis on märgitud seadme soovituslik ümbervahetamise aeg;
  5. seadmel on kirjas soovitatavad patarei tüübid ja koodid. Neid peab kindlasti jälgima uue patarei soetamisel. Vale märgitusega patarei kasutamine võib olla üheks põhjuseks, miks suitsuandur läheb põhjuseta häirerežiimi.

suitsuanduri%20tagakylg%201.jpg

Sündmuste kalender

  E T K N R L P